Bitcoin ticaret hacmi 8 yılda en yüksek seviyesinde! Bu ne anlama geliyor?

Bitcoin ( BTC ) son zamanlarda artan fiyat oynaklığı yaşadı ve varlık kilit seviyeleri aşağı yönde kırdı. Bununla birlikte, ilk kripto para biriminin depresif fiyatı, ticaret hacmi gibi diğer önemli ölçümlere yansımadı.

Bitcoin ticaret hacmi 8 yılda en yüksek seviyesinde! Bu ne anlama geliyor?

Yatırım araştırma platformu Game of Trades tarafından 15 Kasım’da paylaşılan verilere göre, Bitcoin’in kripto borsası Coinbase’deki ticaret hacmi şimdiye kadarki en yüksek hacmi temsil eden sekiz yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

“Kapitülasyon hacmi artışı burada. Bu, 2015’ten bu yana herhangi bir haftada gördüğümüz en yüksek BTC hacmi” dedi.

Coinbase tablosunda Bitcoin işlem hacmi. Kaynak: Game of Trades

Bitcoin’in yükselen hacminin anlamı

Özellikle, Bitcoin’in fiyatının ayılar tarafından domine edilmeye devam ettiği düşünülürse, artış hacmi farklı şekillerde yorumlanabilir . Örneğin, metrik, Bitcoin fiyatında geçici bir düşüş yaratması muhtemel koordineli ve kontrollü satışla karakterize edilen bir ayı tuzağı olarak görülebilir.

Gerçekten de, Bitcoin fiyatı, FTX kripto para borsası krizinin ardından düştükten sonra son zamanlarda bir ralli düzenlemeye çalıştı . Bazı durumlarda, artan Bitcoin oynaklığı ile kısa vadeli tüccarlar, piyasaları zamanlamaya çalışırken birden fazla alım satım yapmaya cezbedilebilir ve dolayısıyla ticaret hacminde olası bir artış olabilir.

Tarihsel olarak, en yüksek seviyelere çıkan ticaret hacmi olayları genellikle kapitülasyona işaret eder ve bu da potansiyel fiyat düşüşüyle ​​sonuçlanır.

Ayrıca, son aylarda, Bitcoin ticaret hacmi, küresel fiat para birimlerinin ABD dolarına karşı düşmesinin ardından arttı. Yatırımcılar, itibari para birimlerini arbitrajdan elde edilen bir kâr kaynağının yanı sıra bir hedge olarak görülen varlık lehine terk etmeye çalışırken Bitcoin’e yöneliyor gibi görünüyordu.

Ayılar baskın olmaya devam ediyor

Bu arada, varlık her iki yönde de zorlu bir hamle yapamadığı için Bitcoin’in fiyatı ayıların ve boğaların insafına kalmaya devam ediyor . Basın zamanında, Bitcoin 16.700 dolardan işlem görüyordu ve son 24 saat içinde %0,5’ten daha az bir kaybı temsil ediyordu.

Fibold tarafından bildirildiği üzere Kitco News analisti Jim Wyckoff, boğaların Bitcoin fiyatını sabitlemeye çalışmasına rağmen ayıların teknik bir avantaja sahip olduğunu öne sürdü.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorum yapın