Bitcoin, tüm ana varlık sınıflarından daha iyi performans gösteriyor!

Olumsuz makroekonomik rüzgarlara ve durgun bir kripto piyasasına rağmen, Bitcoin ( BTC ), ABD Dolar Endeksi (DXY) hariç, 2022’nin üçüncü çeyreğinde hisse senetlerinden ve çoğu büyük itibari para biriminden daha iyi performans göstermeyi başardı.

Bitcoin, tüm ana varlık sınıflarından daha iyi performans gösteriyor!

Bitcoin, fiyatı üçüncü çeyreğin çoğu için ABD hisse senedi piyasalarıyla paralel olarak düşmesine rağmen, üçüncü çeyrekte %-1 çeyreği (ÇÇ) bitirmek için 19.564 $’a ulaşmayı başardı. Bağımsız kripto veri toplayıcı CoinGecko’nun Finbold ile paylaştığı istatistiklere göre, ABD Dolar Endeksi önceki çeyreğe göre %7 arttı.

Bitcoin’in performansının analizi, aynı zamanda ham petrol, altın, Japon Yeni ve iShares 20+ Yıl Hazine Bonosu ETF’sinden (TLT) daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor.

CoinGecko, “Ayı makroekonomik karşı rüzgarlar ve yatay bir kripto piyasasının ortasında, Bitcoin, 2022’nin üçüncü çeyreğinde ABD Dolar Endeksi hariç, hisse senetleri ve ana para birimleri dahil olmak üzere tüm büyük varlıklardan daha iyi performans gösterdi” dedi.

Bitcoin, tüm ana varlık sınıflarından daha iyi performans gösterir. Kaynak: CoinGecko

Bununla birlikte, yıldan bugüne (YTD) performansa bakıldığında, Bitcoin, CoinGecko başına %58’lik bir kayıpla en kötü performans gösteren varlık olmaya devam ediyor.

Bitcoin’in çoğu varlıktan daha iyi performans göstereceği tahmin ediliyor

Temmuz ayının sonunda, Bloomberg’deki emtia stratejisti Mike McGlone’un Fed’in faiz artırımlarının Bitcoin’i ‘çoğu varlıktan daha iyi performans göstermesini’ beklediğini ve bunun 3. çeyrekte olduğu ortaya çıktı.

McGlone, faiz oranlarıyla ilgili Fed toplantılarının, Bitcoin’in daha da artması ve çoğu varlık sınıfından daha iyi performans göstermesi için temel oluşturacağını öne sürdü. Ayrıca emtia uzmanı, Bitcoin’in muhtemelen 2022’nin ikinci yarısında en iyi performans gösteren varlık olarak ortaya çıkacağını öne sürdü.

Bu arada, Bitcoin destekçileri, kripto para biriminin bir sığınak varlığı, enflasyona karşı bir korunma ve hatta altının olası bir ikamesi olmak için iyi bir konumda olduğunu iddia etmeye devam ettiler.

Özellikle, mevcut makroekonomik değişkenler bağlamında değerli metal ile daha yüksek bir bağlantı kaydeden amiral gemisi kripto para birimi nedeniyle Bitcoin’in bir sığınak olarak potansiyelini gerçekleştirme olasılığı elde edilebilir.

Spesifik olarak, Bitcoin, Ağustos ayının ortasında değer neredeyse sıfıra indikten sonra 0,50’de duran altınla 40 günlük en yüksek korelasyona ulaştı. Bitcoin şu anda yayınlandığı sırada son 24 saatte %0,4 artışla 19.266 dolardan işlem görüyor.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorum yapın