Çalışma: Dogecoin sahipleri krizinin en az stresli olan yatırımcıları!

Kripto para birimleri uzun süredir yüksek volatilite ile ilişkilendirilmiştir, bu da farklı dijital varlıklardan kar elde etmeye çalışan yatırımcılar için stresli hale gelmektedir. Ancak, yatırımcılar arasındaki stres seviyeleri söz konusu varlığın türüne göre değişiklik gösteriyor.

Çalışma: Dogecoin sahipleri krizinin en az stresli olan yatırımcıları!

Kripto eğitimi tarafından yapılan bir araştırmaya göre , mem kripto para birimi Dogecoin’deki ( DOGE ) yatırımcıların, devam eden piyasa gerilemesinin ortasında en az stresli olanlar arasında olduğu ortaya çıktı.

Kripto sahiplerinin stres seviyeleri. Kaynak: Para Başlangıcı

En stresli kripto yatırımcılarını belirlemek için araştırma, piyasa değerine göre en popüler 50 kripto para biriminin hashtag’leri için coğrafi etiketli tweet’leri analiz etti. Stres seviyelerini bulmak için araştırmacılar, tweet’lerdeki stres seviyelerine değer veren bir duygu izleme algoritması olan TensiStrength’ten yararlandı.

DOGE’nin artan ilgisi

Özellikle, Dogecoin 2021’de meteorik bir artış kaydetti, ancak varlık 2022’nin büyük bir bölümünde düzeltme yaptı. Ancak, mem parası kısa süre önce Twitter’ın Tesla CEO’su Elon Musk tarafından satın alınmasının ardından bir rahatlama rallisi yaşadı.

Bu doğrultuda, Twitter’ın sosyal medya devi DOGE’u bir ödeme seçeneği olarak bünyesine katabileceği beklentisi var.

Bu arada, Dogecoin sahipleri arasındaki stres seviyesi , DOGE topluluğunun token fiyatı üzerindeki yükseliş duruşunu tamamlıyor gibi görünüyor. Finbold tarafından bildirildiği üzere, CoinMarketCap’teki Dogecoin topluluğu, varlığın 31 Aralık 2022’ye kadar 0,096 dolardan işlem göreceğini tahmin ediyor. Basın zamanında, varlığın değeri 0,08 dolardı.

Çalışma, Web3 odaklı kripto platformu Theta Network’ün (THETA) sahiplerinin %13,69 ile en az stresli olduğunu, ardından %14,87 ile metaverse oyunu Decentraland’ın (MANA) geldiğini belirtti.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorum yapın