TBMM Başkanı Şentop’tan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeniden adaylığıyla ilgili açıklama: İkinci kez seçilebilir

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeniden adaylığı konusunda çıkan tartışmalarla ilgili, “2018 Nisan ayında yürürlüğe giren hüküm herkese iki defa seçilme hakkı tanınmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu birinci dönemidir. İkinci defa adaylığı normal prosedürlere göre olur, Meclis’in karar almasına bu anlamda bir gerek yok” ifadelerini kullandı.

Babacan’dan “6’lı masaya Cumhurbaşkanı adayı önerecek misiniz?” sorusuna cevap: Aday öneresiyle gitmeyeceğiz

Partisin genel merkezinde basın toplantısı düzenleyen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Altılı masaya Cumhurbaşkanı adayı önerisinde bulunacak mısınız?” sorusuna cevap verdi. Babacan, “Genel Başkanlardan isim öneren, bazı isimlerle ilgili istişare yapmak isteyenler olursa, kuşkusuz o istişare içinde biz de oluruz ama biz yarın altılı masaya bir aday önerisiyle gitmeyeceğiz” diye konuştu

Demirtaş’ın 6’lı masaya yaptığı “ortak aday” çağrısına HDP’den veto: Kendi adayımızı çıkaracağız

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın 6’lı masaya yaptığı “ortak aday” çağrısına HDP’den veto geldi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan HDP Milletvekilleri Meral Danış Beştaş, Saruhan Oluç ve Garo Paylan kendi adaylarıyla yola devam edeceklerini söyledi.

EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2023? EKPSS tercih sonuçları ÖSYM AİS ekranı!

Engelli Kamu Personeli Yerleştirme sonuçları (EKPSS) ne zaman açıklanacak merak etmekte olan birçok kişi tarafından EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2023? Sorusu internet üzerinde sıklıkla araştırılmakta. Peki, EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2023? EKPSS tercih sonuçları ÖSYM AİS ekranı!

6’lı Masa ortağı Gültekin Uysal isyan etti: Seçim havasına erken girildi, aday bir an önce açıklanmalı

6’lı Masa’nın ortağı Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, adayın açıklanmasında geç kalındığını belirterek, “Türkiye seçim psikolojisine Sayın Erdoğan’ın yaptığı açıklama ile öngörülenden erken girdi. Bence artık adaylık da dahil olmak üzere bu karar alma süreçleri daha erkene alınmalı diye düşünüyorum” diye konuştu.

Tanju Özcan, Altılı Masa’ya mektup yazdı: Beni aday yapın, Erdoğan’ı yeneyim

Seçim tarihinin 14 Mayıs olarak öne çıkmasının ardından gözler adayın belirlenmesi için 6’lı masaya çevrilirken Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Altılı Masa’ya mektup yazarak adaylık talebinde bulunan Özcan, “Ben AK Parti ve MHP seçmeninden de yoğun bir destek almışım, oy almışım. Kılıçdaroğlu’nun tarif ettiği aday tiplemesi bana tamamen uygundur. Adayı uzaklarda aramayın. Bu kardeşiniz aday seçilmesi durumunda 21 yıllık Erdoğan dönemine son verecek” dedi.

vozol 10000 vozol 12000 vozol 12000 vozol 10000 vozol puff dizipal