Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın NATO restine İsveç’ten yanıt: Türkiye ile tekrar işleyen bir diyaloğa dönmek istiyoruz

Stockholm’de Türkiye Büyükelçiliği’nin önünde Kur’an-ı Kerim’in yakılmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan İsveç’e NATO üyeliği konusunda resti çekmişti. NATO’ya katılım için üçlü toplantılar iptal edilirken, İsveç’ten ilk açıklama geldi. Başbakan Kristersson, provokatörlerin NATO üyeliğini engellemeye çalıştığını öne sürerek, “Türkiye ile tekrar işleyen bir diyaloğa dönmek istiyoruz. Türkiye, kendi kararlarını kendi verir, buna saygı duymak zorundayız, bu süreci sakinleştirmek istiyoruz” dedi.

Finlandiya’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üyelik restine yanıt: İsveç yoksa biz de yokuz

Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim’in yakılması sonrası İsveç’e üyelik resti çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “NATO konusunda herhangi bir destek göremeyeceksiniz” ifadesini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın restine yanıt ise İsveç’in üyelik süreçlerini birlikte sürdürdüğü Finlandiya’dan geldi. Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto, “İsveç-Finlandiya-Türkiye arasında görüşmelere ara verilmesi gerekiyor. İsveç yoksa biz de yokuz” diye konuştu.

Son Dakika: Türkiye Kur’an yakma eylemine izin veren İsveç’le köprüleri atıyor! Kritik ziyaret iptal edildi

Son dakika: Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İsveç’in aşırı sağcı siyasetçi Rasmus Paludan’ın Türkiye Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakma eylemine izin vermesine tepki gösterdi. Bakan Akar, “Bu geldiğimiz noktada İsveç Savunma Bakanı Pal Jonson’un Türkiye’ye 27 Ocak’ta yapacağı ziyaretin önemi de anlamı da kalmadı. Bu nedenle ziyareti iptal ettik” diye konuştu.

Survivor Barış kimdir, kaç yaşında, nereli? Survivor 2023 Barış Telli kimdir, evli mi, mesleği ne, nerede çalışıyor?

Survivor 2023’ün başarılı yarışmacılarından olan Barış Telli kimdir merak ediliyor. Peki, Survivor Barış Telli kimdir, kaç yaşında, nereli? Survivor 2023 Barış Telli kimdir, kaç yaşında, evli mi, mesleği ne? İşte ayrıntılar…

Fahrettin Altun, dünyaca ünlü derginin skandal kapağına sert çıktı: Sizi kim ciddiye alsın?

The Economist dergisinin “Türkiye diktatörlüğün eşiğinde olabilir” başlıklı haberine tepki gösteren Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yapılan gazeteciliği “ucuz propaganda ve dezenformasyon” olarak değerlendirdi. Altun, “Türk halkının Erdoğan’a nasıl ve neden güvendiğini araştırma zahmetine katlanamıyorsanız, sizi kim ciddiye alsın?” diye konuştu.