Elektrikli Fiat 500e geri dönüyor: Yeni nesil Fiat 500e!

Fiat 500, 2011‘de Amerika Birleşik Devletleri’ne gelen sevimli minicik bir İtalyan otomobiliydi. Araç, pop kültürünü yansıtan küçücük boyutu ile çok popülerdi ve uzunca bir süre de nu popülerliğini korudu. Fiat 500 Abarth’ın bir hot hatch modeli bile vardı; bu model, derin dondurucudan biraz daha büyük bir büyüklükte 160 beygir gücündeydi.

Fiat 500e adında olan elektrikli bir versiyonu ise işe gidip gelmek ve kısa geziler için mükemmel olan küçük bir arabaydı. Car and Driver’a göre 2019 500e, elektronlarla dolu bir pille yalnızca 134 mil yol alabiliyordu. Fiyatı ise yalnızca Kaliforniya ve Oregon’da 34.000 doların üzerindeydi. Bu rakamlar 2015’teki bir EV için yüksek sayılmazdı, ancak 2019 model yılı için çok daha iyi elektrikli seçenekler vardı. Bugün Fiat, 500e’nin Amerika Birleşik Devletleri’ne geri döndüğünü ve bazı tasarımsal değişikler ile geri getirdiğini duyurdu.

Fiat ve Stellantis, yeni 500e için herhangi bir teknik özellik açıklamamış olsa da, marka 2024’ün ilk çeyreğinde satışa sunulacağını duyurdu.

Yeni 500e karşı konulamaz derecede havalı, küçük ve İtalyan; en üst düzey moda aksesuarı. Eğer istiyorsanız, elektrik kullanmalısınız çünkü Kuzey Amerika’da ancak bu şekilde sunulacak.

500e, Dodge’un EV güçlü arabası ve yakında çıkacak olan EV Ram kamyonuyla birlikte Stellantis’in Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk EV’lerinden biri olacak. Yeni EV’nin lansmanını kutlamak için Fiat, elektrikli otomobilin bir kereye mahsus üç özel sürümünü yapmak için Giorgio Armani, Kartell ve Bvlgari’den tasarımcılarla çalışıyor. Fiat’a göre tasarımlar, 500e’nin sürdürülebilir doğasını gösteriyor. Yeni araba, tüm tasarımcı sürümleriyle birlikte yakında yapılacak Los Angeles Otomobil Fuarı‘nda tüm görkemiyle sergilenecek.

Yorum yapın