Google Street View kameralarına araba içinde seyahat eden bir “uzaylı” yakalandı

45 yaşındaki Crystal Patterson, Google Sokak Görünümü’nü kullanarak küçük Mapleton, Maine kasabasında yerel bir garaj satışı ararken garip bir görüntü ile karşılaştı. Mahallede dijital sürüşü sırasında çıplak bir şoföre sahip gibi görünen bir araba fark etti, bu yüzden daha yakından bakmak için yakınlaştırdı.

Potansiyel olarak çıplak olan sürücü birdenbire önemini kaybetti, zira arabayı yakından inceleyen Crystal, arabanın arkasında oturan ve küçük bir uzaylıya benzeyen soluk bir insansı figür fark etti. Bunun bilim insanlarının umduğu dünya dışı yaşamın kanıtı olabileceğini söyleyenler bir anda ortaya çıksa da, bir göz yanılgısı olma ihtimali daha yüksek görünüyor. Yine de görüntü, yorum yapmak için yeterince net değil.

Bununla birlikte, Google Street View uzun süredir devam eden gizemlerin çözülmesine yardımcı da olabiliyor. Bu yılın başlarında, 20 yıldır kaçmakta olan kötü şöhretli bir İtalyan gangsterinin, Google Street View’da görüldükten sonra bir İspanyol kasabasına kadar izlendiği bildirilmişti.

Yorum yapın