Instagram’a neler oluyor: Durduk yere hikayeleri silinenlerin sayısı arttı

Sosyal medya artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Gittiğimiz yerlerden yediğimiz yemeklere kadar neredeyse her şeyi paylaştığımız bu mecraların başında Instagram geliyor. Her ne kadar sosyal medya kavramı oldukça geniş bir grubu tarif ediyor olsa da, bu kavramı en iyi özetleyen isimlerden birinin Instagram olduğu bir gerçek. İşte tam olarak bu nedenle, Instagram’da yaşanacak bir hata, diğer sosyal medya uygulamalarından çok daha fazla ses getiriyor. Tıpkı son birkaç gündür olduğu gibi.

Gerek ünlü paylaşım sitesi Reddit’de gerekse de diğer bir önemli sosyal medya platformu Twitter’da dile getirildiğine göre, Instagram kullanıcılarından bazılarının hikayeleri son birkaç gündür sebepsiz yere siliniyor. Aslında sebepsiz demek çok da doğru değil çünkü Instagram otomatik olarak gösterdiği sebepte, bu hikayelerin topluluk kurallarını ihlal ettiğini belirtiyor.

Instagram’a neler oluyor: Durduk yere hikayeleri silinenlerin sayısı arttı

Ancak gelin görün ki fotoğrafları silinen kullanıcılar böyle bir durumun olmadığından son derece emin. Üstelik bu iddiayı dile getirenlerin sayısı öyle üç beş kişi de değil.

İşte bu şikayetlerin artması üzerine harekete geçen ve genellikle de sosyal medya dünyasına yönelik verdiği bilgilerle tanınan bir Twitter hesabı (@hammodoh1), Instagram’dan alınan bilgilere göre sistemsel bir sıkıntının olduğunu ve gerçekten de birçok hikayenin gereksiz yere kaldırıldığını doğruladı. Bu hatanın arkasında yatan sebebin Instagram’ın yeni bir özelliğinin test edilmesi sırasında ortaya çıkan bir hata olduğunu duyuran Twitter hesabı, bu açıklamasıyla yüreklere su serpmiş oldu.

Yorum yapın