Intel’den performansı artıran güncelleme!

Kullandığımız ürünlerin güncel sürücülerini kullanmak önemli. Güncel bir sürücü ile performans artışları yakalamak da pek tabii ki mümkün. Intel, RTX 3060 civarında konumlandırdığı ARC serisi kartları için yeni 31.0.101.3802 sürücüsü yayınladı. Bu sürücü kartların performansını yüzde sekiz oranında arttırıyor.

Tek bir sürücüyle yüzde sekiz performans artışı!

Intel’in geçtiğimiz aylarda RTX 3060’a rakip olarak çıkarttığı Arc serisi şirketin aynı zamanda ilk oyuncu kartı denemeleri. Bu bağlamda sorunlu bir çıkış sürecinden geçen Arc GPU’ları güncellemeler ile toparlanmaya çalışılıyor. Yayınlanan yeni sürücüyle bir çok düzeltme yapan Intel, performansın yüzde sekiz oranında arttığına dikkat çekiyor.

Genel optimizasyon hatalarını gideren bu sürücü özelinde sekiz farklı oyun testi verisi mevcut. Özellikle Dirt 5’deki yüzde sekizlik performans artışı dikkat çekici. Intel, bu sonucun 1440p ve Ultra ayarlarda elde edildiğine vurgu yapıyor.

Yeni sürücüyle testi yapılan diğer yedi oyunda ise yüzde üç ile yüzde yedilik performans artışları olduğu göze çarpıyor. Bu oyunlar ise şunlar:

  • Gotham Knights
  • Forza Horizon 5
  • Far Cry 6
  • Chours
  • Ghostwire Tokyo
  • Marvel’s Guardians of the Galaxy
  • Sniper Elite 5

Ayrıca Doom Eternal, Rainbow Six Siege ve Death Stranding’deki bütün hatalar düzeltildi. Yani 31.0.101.3802 sürücüsünün iyi bir yama olduğunu söyleyebiliriz. Bu arada 31.0.101.3802 driver’ı Arc A770 başta olmak üzere tüm Arc GPU’larını kapsıyor.

Intel, Arc GPU’larına destek vermeye devam ediyor. Böyle giderse gerçekten ekran kartı tarafındaki başarısını arttıracaktır. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Intel bu sektörde dişli bir rekabet yaratabilir mi? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Yorum yapın