İşte iOS 16.2 güncellemesinin en önemli yenilikleri

iOS 16, Eylül ayında kullanıma sunulmuş ve o günden bu yana da neredeyse hiç gündemden düşmemişti. Daha ilk sürümü kullanıcılarla paylaşılır paylaşılmaz birtakım hatalar içerdiğinin anlaşılmasıyla üç farklı ufak yama alan sürüm, daha sonra iOS 16.1. versiyonu ile hem önemli hataların önüne geçmiş hem de kullanıcılara yeni özellikler sunmuştu. Ancak iOS 16.1. sürümü de bazı hatalar içerince, Apple apar topar 16.1.1. yamasını servis etmek durumunda kaldı. Amerikalı teknoloji devinin şimdiki amacı ise, bir sonraki güncellemede mümkün olduğunda yeni özelliklere odaklanmak.

Gelen ilk bilgilere göre iOS 16.2 birçok önemli özelliğe ev sahipliği yapacak. Bu özelliklerin en başında ise Always On Display özelliği gelecek. Bu özellik sayesinde artık kullanıcılar, ekranlarının sadece siyah küçük bir ekrana dönüşmesini ve telefonu kullanmadıkları zaman bile, saat, cevapsız çağrı gibi bildirimlerin takibini sağlayabilecekler.

İşte iOS 16.2 güncellemesinin en önemli yenilikleri

Yeni güncellemeyle birlikte iPhone kullanıcılarının hayatına girecek bir diğer özellik ise Freeform programı olacak. Bu widget sayesinde artık kullanıcılar hızlı bir şekilde beyaz ekran üzerine not alabilecek veya diledikleri karalamayı yapabilecekler. iOS 16.2. sürümünün sağlık takibi anlamında da önemli bir adım atacağını ve güncelleme sonrasında iPhone kullanıcılarının hem uyku hem de ilaç takibi için ayrı ayrı widgetlar oluşturabileceğini de hatırlatalım. iOS 16.2 güncellemesinin Aralık ayında kullanıma sunulması bekleniyor.

Yorum yapın