Kripto borsası LocalCryptos, operasyonları durduruyor! Peki neden?

eer-to-peer (P2P) kripto borsası LocalCryptos, beş yıllık operasyonun ardından piyasadan çıkma planlarını açıkladı ve platform, genişletilmiş ayı piyasasının en son zayiatı olarak ortaya çıktı.

Kripto borsası LocalCryptos, operasyonları durduruyor! Peki neden?

LocalCryptos’a göre, borsa 21 Ekim’de yayınlanan bir blog yazısında , genel kripto piyasasının erimesi ve düzenleyici alan etrafındaki belirsizlik de dahil olmak üzere çeşitli nedenleri öne sürerek planlanan operasyonların kapatılmasının gönüllü olduğunu söyledi.

Ek olarak borsa, ‘piyasanın gelişimini ve ilerlemesini etkileyen kişisel sağlık konularının’ karara katkıda bulunduğuna dikkat çekti.

“Bunlardan herhangi biri tek başına tek neden olmasa da, kararımızdaki her biri motive edici faktörlerdir. Tüm seçenekleri değerlendirdik, LocalCryptos vizyonunu canlı tutmak için çeşitli alternatif çözümler denedik, ancak sonunda hizmetlerimizi kademeli olarak sonlandırmaya ve kullanıcılarımızı diğer P2P platformlarına önermeye karar verdik” dedi.

Çıkış için zaman çizelgesi

Çıkıştan önce, platform 4 Kasım’a kadar her zamanki gibi çalışmaya devam edecek. Borsa oradan yeni hesap oluşturmayı da devre dışı bırakacak, ancak mevcut kullanıcılar normal işlemlere devam edecek.

Ayrıca, 18 Kasım’dan itibaren yeni ticaret yaratma devre dışı bırakılacak. Yine de, LocalCryptos gözetimsiz web cüzdan arayüzü etrafındaki hizmetler, tarihten sonra işlemler açık olacak ve normal şekilde tamamlanabilecekken devam edecek.

Özellikle borsa, LocalCryptos web sitesinin cüzdan kullanıcı arayüzü için süresiz olarak çevrimiçi kalacağını belirtti.

İlginç bir şekilde, gönderide LocalCryptos, kullanıcılarını, durumdan şüphelenmeyen kurbanları dolandırmak için kullanabilecek dolandırıcılara karşı dikkatli olmaya çağırdı.

LocalCryptos, 5 yılda 400.000 kullanıcı ekliyor

​​Borsa Ekim 2017’de faaliyete başladı ve o zamandan beri yaklaşık 400.000 kayıtlı kullanıcı topladı. Platform başlangıçta yalnızca Ethereum’a ( ETH ) odaklandı ve daha sonra Bitcoin ( BTC ) için gözetimsiz P2P ticareti için destek ekledi.

Hakim kripto ayı piyasasının birkaç operatörü sektörden çıkmaya zorladığını belirtmekte fayda var. Örneğin, kripto kredi platformu Celsius Network , Voyager Digital ve Three Arrows Capital, operasyonlarını durdurduktan sonra iflas başvurusunda bulundu.

Yorum yapın