Redmi Note 12 resmen geliyor! [Dünyada ilk özelliklerle!]

Xiaomi’nin yan markası olan Redmi, Note 12 serisiyle uygun fiyatlı cihaz ailesini genişletmeye hazırlanıyor. Yeni lansman tarihi ve detayları açıklanan modellerin gelin detaylarına yakından bakalım.

Note 12 Serisi dünyada ilk defa kullanılacak özelliklerle geliyor

Redmi markasının resmi Weibo hesabı, sabahın erken saatlerinde beklenen akıllı telefon serisi Redmi Note 12’nin tanıtımına dair bir görsel paylaştı. Beklendiği gibi yeni Note 12 serisi bu ay içinde tanıtılacak.

Posterde, akıllı telefon serisinde bulunan modellerden birinde (Muhtemelen Pro+), dünyada bir ilk olacak 2 yeni şaşırtıcı teknoloji içerecek. Üretici bu özelliklerin henüz ne olduğunu açıklamadı, ancak yeni Redmi akıllı telefon serisiyle bağlantılı olarak, bu özelliklerden birisinin ultra hızlı 210W şarj özelliği olması bekleniyor.

Redmi Note 11 serisi Hindistan, Avrupa ve diğer pazarlarda piyasaya henüz yeni sürülmüşken yeni serinin gelmesi kullanıcıları heyecanlandırdı. Her zamanki gibi, Redmi Note 12 serisi önce Çin’de piyasaya sunulacak ve ardından küresel olarak sunulması bekleniyor.

Cihazların Redmi Note 12 5G, Note 12 Pro 5G ve Note 12 Pro+ 5G olması bekleniyor. Tüm akıllı telefonlar hızlı 5G bağlantısını destekleyecek.

Henüz resmi olarak tanıtılmayan cihazlar, seçili çevrimiçi perakendecilerde teaser olarak görünüyor. 9999 Hindistan rupisi olarak belirlenen fiyat da henüz netleşmiş değil. Önceki sızıntılara göre, Note 12 serisi önümüzdeki ay kadar erken bir tarihte piyasaya sürülecek. Ancak, bu hala resmi olmayan ve doğrulanmamış bir bilgi. Çin’de 3C sertifikasında bu cihazlar 22101316C, 22101316UCP ve 22101316UC kod adları ile sertifikalanmış durumda.

Cihazların sızdırılan özellikleri arasında en dikkat çekici detayın ultra hızlı 210W’lık teknolojinin sunulması olacak. Ayrıca modellerde maksimum 20V DC/10,5 A (210 W) şarj hızına sahip MDY-13-EU kod adlı yeni adaptörde sunulacak.

Standart Redmi Note 12 modeli 67W hızlı şarj sunarken, Pro versiyonu 120W’a kadar hızlı şarj sunabilecek. Ayrıca ana kameranın 50 MPx olması bekleniyor. Redmi CEO’su Lu Weibing, Redmi Note serisinin altı ayda bir geleceğini daha önce açıklamıştı. Bu yeni seri, bir tür “küçük amiral gemisi” olarak, deneyimin yanı sıra performansa da odaklanmayı amaçlayacak.

Yorum yapın