Redmi Note serisinin ilk OIS destekli modeli iddialı geliyor! []

Xiaomi çatısı altında üretime devam eden Redmi, yeni nesil Note serisine yeni modeller ekliyor. Üç gün sonra çıkacak olan yeni Note 12 serisinde birçok iyileştirmeler sunulacak. İşte detaylar.

Redmi Note 12 Pro’da OIS destekli sensör sunulacak

Yayınlanan afişte, üç sensör içerecek olan arka kamera modülünün tasarımının biraz Apple iPhone’a benzediğini görmek mümkün. Bu üçlü kamera modülünde ana, ultra geniş ve makro sensör olması bekleniyor. Ayrıca postere göre arka kısmın daha mat bir yapı ile gelmesi ve böylece parmak izi veya kayma gibi sorunların üstesinden gelinmesi ön görülüyor. Redmi telefonu tabi ki de silikon kılıfla satacak.

Yeni serinin siyah ve açık mavi olmak üzere iki renkte, yani amiral gemileri Xiaomi 12T ve 12T Pro ile benzer renklerde gelmesi bekleniyor. Yayınlanan afişlere göre Redmi Note 12 serisinin 27 Ekim 2022 saat 13:00’da tanıtılması bekleniyor. (Çin saati ile)

İlk olarak Çin’de tanıtılacak olan telefonun, Redmi Note 12, Redmi Note 12 Pro, Redmi Note 12 Pro+ ve Redmi Note 12 Ultra olmak üzere dört modelden oluşacak.

Şirket ayrıca, serinin modellerinden en az birinin optik stabilizasyona sahip üst düzey bir Sony IMX766 sensörü içereceğine dair önemli bilgilerin bulunduğu bir posteri Weibo’da yayınladı.

Bu sensör biraz tanıdık gelebilir zira Xiaomi, onu amiral gemisi Xiaomi 12’de de kullanmıştı. Bu yüzden yeni nesil Note modelinin gerçekten iyi bir fotoğraf performansı sunması bekleniyor. Redmi, Note 12 Pro modelinde yeni tanıtılan Mediatek Dimension 1080 kullanacağını da paylaştığı resimlerle resmen doğrulamış oldu

Bu işlemci, TSMC tarafından 6 nm süreciyle üretilen iki Cortex-A78 ve altı Cortex-A55 çekirdeğinden oluşuyor. Cihazda ayrıca grafik birimi olarak Mali G68 MPU GPU’su kullanılacak. Bu donanım kombinasyonunun orta sınıfta yeterli performansı göstermesi bekleniyor.

Son olarak Redmi’nin çok konuşulacak olan 210 watt hızlı şarj desteğini bu seride kullanması düşünülüyor.

Yorum yapın