Samsung’un katlanabilir telefonu için yolun sonu!

Katlanabilir telefon denildiğinde ilk akla gelen marka olan Samsung üç yıl önce Galaxy Fold modelini duyurmuştu. 2019 yılında kullanıcı karşısına çıkan bu telefon, 7.3 inç büyüklüğünde katlanabilir ve 4.6 inç büyüklüğünde kapak ekranına ev sahipliği yaparken, gücünü Snapdragon 855 işlemciden alıyor.

Kullanıcıyla buluşan ilk katlanabilir telefonlardan Galaxy Fold için üzücü haber geldi. Günümüzde yerini Galaxy Z Fold 4 modeline bırakan telefonun, artık işletim sistemi güncellemesi almayacağı duyuruldu.

Samsung Galaxy Fold, Android güncellemesi almayacak

Android 9 Pie işletim sistemi ile kutudan çıkan telefon hali hazırda Android 12 işletim sistemi ve One UI 4 arayüzü ile kutudan çıkıyor. Kullanıcılar bu telefonun Android 13 güncellemesini alıp almayacağını merak ediyordu, resmi açıklamanın gelmesi ile Android 13 ve One UI 5.0 hayalleri suya düşmüş oldu.

Samsung bu cihaz için işletim sistemi güncellemesini kesiyor olsa da, bir yıl boyunca güvenlik yamaları sunmaya devam edecek. Böylece cihaz güvenlik risklerine karşı korunacak. Bunun yanı sıra hali hazırda piyasada olan Galaxy Z Fold ve Z Flip modelleri gelecek yıl Android 14 güncellemesini alacak.

Katlanabilir telefonlara ilgi duyuyorsanız, Samsung’un en güncel amiral gemisi olan Galaxy Z Fold 4 modeline göz atmanızı tavsiye ederiz. Aşağıdan Z Fold 4 ön inceleme videomuza göz atabilirsiniz;

Yorum yapın