Sony Xperia Ace 4’ün özellikleri sızmaya devam ediyor

Sony, geleneksel telefondan akıllı telefonlara geçişi en iyi yapan şirketlerden biriydi. Oldukça uzun bir süre çok başarılı amiral gemisi ve orta segment akıllı telefon modelleriyle başta Apple ve Samsung olmak üzere pek çok markayla kıyasıya rekabete giren bu isim, daha sonraları yeni teknolojilere ayak uyduramadı ve akıllı telefon sektöründen çekilme noktasına geldi.

Ancak 2022 yılının başlarından itibaren yeniden güçlü modellerle sahalara geri dönen Sony, yakın zamanda ise daha bütçe dostu bir telefon modeliyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Şirkete yakın kaynaklar tarafından sızdırılan bilgilere göre Sony Xperia Ace 3’ün halefi olması beklenen ve doğal olarak da Xperia Ace 4 ismiyle karşımıza çıkacak olan yeni telefon, gücünü Snapdragon 4 Gen 1 yonga setinden alacak.

Sony Xperia Ace 4’ün özellikleri sızmaya devam ediyor

Xperia Ace 3 modelinde Snapdragon 480 yonga seti kullanıldığı düşünüldüğünde, yeni modelin selefine göre %15’e yakın hız artışıyla geleceğini söyleyebiliriz. Öte yandan işlemci kümesini 6GB RAM ve 128GB dahili depolama alanıyla destekleyen Xperia Ace 4 elektriksel gücünü ise 4.500mAh’lık bataryasından alacak. Ayrıca telefonun 18W’lik hızlı şarj teknolojisine sahip olacağını da belirtelim.

Her ne kadar telefonun çıkış tarihi hakkında şimdilik net bir tarih olmasa da, duyum hesapları Sony Xperia Ace 4’ün 2023’ün ilk çeyreği itibariyle raflardaki yerini alacağını iddia ediyor.

Yorum yapın