Telefonica, Türkiye ve Suriye Aramalarından Ücret Almayacak

Telefonica, bünyesindeki şirketler ile beraber Almanya’dan Türkiye ve Suriye’ye yönelik aramaların ve SMS’lerin on gün boyunca ücretsiz olacağını açıkladı.

Almanya merkezli küresel telekom şirketi Telefonica, Kahramanmaraş’ta gerçekleşen ve civar illeri de etkileyen iki büyük depremin ardından desteklerini iletti. Şirket, kendi bünyesindeki hizmetleri kapsamında, Almanya’dan Türkiye ve Suriye’ye yönelik yapılan aramalardan ve atılan SMS’lerden ücret alınmayacağını iletti. Telefonica, bu desteğini 17 Şubat tarihine kadar sürdürecek.

Telefonica: Her Katkı Önemli

Kahramanmaraş’ta gerçekleşen ve civar illerde hissedilen depremin ardından, dünya genelinde yardım ve destek seferberliği başladı.

Deprem nedeniyle Türkiye’ye taziyede bulunan Telefonica, destek vereceğini de açıkladı. Şirketten gelen açıklamada, Telefonica ve alt markaları olan; O2, O2 Business, Blue, AY YILDIZ ve Ortel Mobile Türkiye ve Suriye’ye ücretsiz hizmet verecek. Bu şirketler, Almanya’dan Türkiye’ye yapılan aramalardan ve atılan SMS’lerden herhangi bir ücret almayacak. Şirket, bu desteğin on gün geçerli olacağını açıkladı.

Telekominasyonun önemli olduğuna değinen şirket, “Bu durum, insanların aileleri, arkadaşları ve sevdikleriyle bağlantıda kalmalarına yardımcı olmak içindir.” dedi.

Telefonica CEO’su Markus Haas, gelen görüntülerin kendilerini üzdüğünü ifade etti. Ayrıca Haas, deprem bölgelerine verilebilecek her katkının önemli olduğunu belirtti.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Haas, şunları söyledi;

“Deprem felaketi karşısında derin bir şok yaşıyorum. O2 Telefonica ve AY YILDIZ’daki ekiplerimizin yardım etme istekliliği ve desteği beni daha da etkiledi. Bağışlar, yardım çalışmaları ya da umut ve güven veren çağrılar ve mesajlar… Her katkı önemlidir. İhtiyaç sahibi insanlar için hep birlikte yakın durmaya devam edelim”

Yorum yapın