TOGG, sektörün devlerine hodri meydan diyor!

Otomobil sektörü rekabetin en yoğun yaşandığı alanların başında geliyor. Sektörü yakından takip edenlerin gayet iyi bildiği üzere bu pazar Alman ve Fransız markalarının liderliğinde büyüyüp gelişiyor. Ancak elektrikli otomobil devrimi, bu durumu tersine çevirmek ve sektöre giriş yapmak isteyenler için adeta bulunmaz bir fırsat olarak karşımıza çıktı.

Bu fırsatı kaçırmak istemeyen ve kendi otomobil markasını üretmek isteyen ülkemiz de, uzun bir süredir TOGG projesi üzerinde çalışmaya devam ediyor. Yapılan açıklamalardan ve ortaya çıkan sızıntılardan artık sürecin sonuna gelindiğini ve bu yılın sonu itibariyle ilk seri üretimlerin tamamlanacağını biliyoruz. TOGG’u ilk defa yollarda görebilmek içinse biraz daha bekleyip 2023’ün ilk çeyreğine kadar sabretmemiz gerekiyor.

TOGG, sektörün devlerine hodri meydan diyor!

Öte yandan sürece ilişkin dün bir açıklama yapan TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, TOGG’un 100 yıllık otomotiv devlerine kafa tuttuğunu ve bunu gerçekten başarabilecek kapasitede bir marka olduğunu dile getirdi. Karakaş’a göre rakiplerin köklü olması onlarla rekabet edilmesine mani değil ve TOGG hem özellikleri hem tasarımı hem de yerlilik vurgusuyla bunu başarabilecek bir isim.

Tabi gönüllerimiz TOGG’dan yana ancak Volkswagen, BMW, Renault, Hyundai, Seat, Mercedes gibi rakiplerle mücadele edebilmenin çok kolay olmadığı da bir gerçek. Bakalım TOGG elektrikli otomobil pazarında nasıl bir performans sergileyecek.

Yorum yapın