WhatsApp’ın yeni özelliği kullanım kolaylığı sağlayacak

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformu olan WhatsApp yeni özellikler üzerinde hiç durmadan çalışmaya devam ediyor. Geçtiğimiz ay Meta tarafından açıklanan verilere göre, aylık aktif kullanıcı sayısı bakımından dünyanın en çok kullanıcıya sahip platformu olan WhatsApp, dünya genelinde yaklaşık 3,8 milyar aktif kullanıcıya sahip. Öte yandan listenin önceki lideri Facebook’un ise, dünya genelindeki aylık toplam aktif kullanıcı sayısı yaklaşık 2,9 milyar kişi olarak duyuruldu.

İşte WhatsApp’ın bu başarısını borçlu olduğu en önemli özelliği bitmek tükenmek bilmeyen güncelleme çalışmaları. Yıl başından bu yana olağanüstü bir efor sarf eden Amerikalı sosyal medya platformu, şimdi de kamera çekim modunu elden geçirmeye karar verdi.

WhatsApp’ın yeni özelliği kullanım kolaylığı sağlayacak

WhatsApp’ın şu an ki versiyonunda kullanıcılar, fotoğraf simgesine tıklayıp deklanşör tuşuna uzun basmaları halinde, video kaydı alabilmekteler. Ancak yeni çalışma sonrası, bu bölümde 2 farklı simge olacak. Bu simgelerden biri fotoğraf diğeri ise video çekimini sembolize edecek ve kullanıcılar istemeleri halinde video moduna geçiş yaparak tek tuşlar video çekimine başlayabilecekler. Tabi bu modda artık deklanşör tuşuna sürekli basmalarının gerekmeyeceğini de hatırlatalım.

Gelen bilgilere göre şirket bu özelliği en kısa sürede servis edebilmek için var gücüyle çalışıyor. Ancak yine de söz konusu yeniliği yıl başından önce gelmesinin beklenilmediğini de belirtelim.

Yorum yapın