YouTube zam oranını abarttı! Yüzde 100’den fazla zam geldi

YouTube, uzun bir süredir YouTube Premium isimli bir abonelik sistemi sunuyor. Bugüne dek oldukça uygun fiyatlara sahip olan hizmetin Türkiye fiyatları, ne yazık ki yapılan güncelleme ile birlikte büyük oranlarda zamlandı.

Yapılan açıklama “YouTube Premium ile sevdiğiniz videoları, içerik üreticileri ve müzisyenleri daha rahat takip edebilmeniz için kesintisiz YouTube keyfi sunuyoruz. Size mükemmel hizmet ve özellikler sunmaya devam edebilmek için…” şeklinde başlıyor ve yeni zamlı fiyatlara kullanıcılara bildiriliyor.

YouTube Premium bireysel aboneliğin 16,99 TL olan fiyatı 29,99 TL’ye yükseltildi. Asıl büyük artış ise aile üyeliklerinde yaşandı. Daha önce 25,99 TL olan aile üyeliği fiyatı, yeni zamla birlikte 59,99 TL oldu.

On olarak, öğrenci üyeliğinin fiyatı da 9,99 TL’den 19,49 TL’ye yükseltildi. Zamlı fiyatların, 21 Kasım 2022 tarihi itibarı ile yürürlülüğe gireceği açıklandı.

YouTube Premium ne işe yarıyor?

YouTube Premium, Google’ın sunduğu ve içerisinde reklamsız YouTube deneyimi ve sınırsız YouTube Müzik aboneliğini barındıran ücretli abonelik seçeneği. YouTube Premium’a abone olanlar hem YouTube videoları sırasında reklam görmüyor, hem de YouTube Müzik’i kullanabiliyor.

Yorum yapın